Як використовувати кредитку з максимальною вигодою для себе

Як використовувати кредитку з максимальною вигодою для себе
10.02.2022
/sites/default/files/2022-02/%D0%A2%D0%B5%D0%BC%D0%B0%204.jpg

Фінансова грамотність – базова навичка людини, яка живе добре. Якщо щомісяця ви важко дотягуєте до зарплати, постійно живете в борг або займаєте гроші у колег на проїзд, з вашою фінансовою грамотністю доведеться попрацювати. O.Bank підготував вам по-справжньому ефективні поради про те, як правильно (і, головне, вигідно!) використовувати кредитку і створити навколо себе комфортну фінансову атмосферу.

 

Для початку невеликий дисклеймер.

"Потрібно робити так, як потрібно, а як не потрібно – робити не потрібно", Вінні Пух.

 

Перше, від чого треба відмовитися – брати гроші у борг у знайомих.

Беріть у борг у банку і розраховуйте, як будете повертати витрачені кошти. Тому що з друзями стосунки зіпсувати набагато легше, ніж із банком! Подбайте про те, щоб у вас був запас грошей на непередбачені витрати, та не беріть у кредит те, що не зможете виплатити за два місяці. Кредитка може бути корисним інструментом, який допоможе вам заробити, а не просто залишитись без засобів для існування. Читайте далі чесні поради експерта O.Bank.

Намагайтеся погасити заборгованість до закінчення грейс-періоду (він же – пільговий період)

Тут усе просто. Коли ви користуєтесь кредитними коштами у пільговому періоді, на них не нараховуються відсотки. Гасіть борг вчасно та намагайтеся синхронізувати свої витрати по кредитці з надходженням коштів, наприклад, на зарплатний рахунок (з відсотком на залишок). У разі створення фінансової «діри» на кредитці, ви заповните її своїми особистими зарплатними коштами. Але пам'ятайте, що витрачати все під нуль не можна. Обов'язково залишайте щось «на життя». А якщо ні, то борг буде зростати, а з ним і сума, яку потрібно буде виплатити за прострочення кредиту!

Розмір кредитного ліміту має бути не набагато вищим, ніж ваша щомісячна ЗП

Це проста математика. Адже ви не купуєте чорну ікру на сніданок, обід і вечерю. А з кредиткою, до речі, це цілком реально, ось тільки витрачаєте кредитні кошти, а повертати будете власні. Пам'ятайте про розумність у витратах, а також про те, що банк не підвищить кредитний ліміт, якщо ви не дуже акуратний платник. Будьте розсудливі. Якщо, скажімо, ваша зарплата становить 20 тис. грн щомісяця, то оптимальною сумою кредитного ліміту для вас буде 10-15 тис. грн. Не варто розраховувати, що з таким розміром щомісячного доходу вам схвалять кредитний ліміт у розмірі 150 тисяч грн. Слід навчитися розумно розпоряджатися тими коштами, що є в наявності і на додаток до цього розумно витрачати кредитні.

Використовуйте онлайн-платежі (не знімайте готівку з картки)

Ця «хитрість» дозволить вам використати всі переваги онлайн-оплати. Наприклад, у випадку з О.Картою від O.Bank ви отримуєте до 5% кешбеку на кредитні кошти. Тобто, коли ви купуєте щось у ТЦ і оплачуєте це кредитною карткою, на ваш кешбек-рахунок повертається до 5% від витраченої суми. І тут ми підходимо до найголовнішого плюсу: кошти з кешбек-рахунку цілком реальні, їх можна виводити щомісяця на основний рахунок і витрачати на власний розсуд. Це очевидна вигода, про яку багато хто не знає або забуває, окнак ми, якщо що, завжди готові нагадати!

Кредитка може бути заставою – користуйтесь цим!

Наприклад, ви їдете на відпочинок до Європи. Дуже часто в європейських готелях вимагають пред'явити кредитку, а не дебетову карту. Це вам лише на руку! Припустимо, на кредитці заблокують заставну суму 10 тис. грн за оренду авто. Протягом відпустки ви спокійно використовуватимете машину, потім повернете її в автопарк, а ваші кошти на кредитному рахунку, які заблокувалися раніше, повернуться. Таким чином, ви не витратите жодної гривні власних коштів, але скористаєтеся послугою оренди автомобіля та проведете свою відпустку з комфортом. Єдиний мінус такої застави із кредитної картки – це те, що якщо машина постраждає від ДТП, гроші будуть зараховані на рахунок компанії, яка володіє авто (як компенсацію). Акуратніше за кермом :)

 

Висновки

Підведемо підсумки. Тепер ви навчилися користуватися кредитною карткою так, щоб не залишатися в мінусі. Запам'ятайте ці прості правила:

  • найкраще закривати борг до кінця пільгового періоду;
  • гроші з кредитної картки не можна витрачати на нуль, особливо, якщо вам немає чим погасити заборгованість;
  • не слід знімати з карти готівку – розраховуйтеся онлайн або безконтактним способом;
  • кредитні кошти можна використовувати як заставу при поїздках за кордон.
Зображення для Блогу
Шопінг