Готівка, гривневі чи валютні депозити: Як краще зберігати гроші під час війни

Готівка, гривневі чи валютні депозити: Як краще зберігати гроші під час війни
17.02.2023
/sites/default/files/2023-02/obank_blog_save-my-money_1200%D1%85675.jpg

За прогнозами Нацбанку рівень інфляції у 2023 році становитиме 18,7%, а Кабмін заклав у державний бюджет значно вищий показник — 28%. Незалежно від того, який прогноз збудеться, в цьому році нас чекає подальше зростання цін на товари та послуги, до якого варто готуватися вже зараз. Щоб вберегти заощадження від знецінення і запобігти значним втратам, українці користуються трьома простими способами зберігання коштів, які ми зараз розглянемо.

Депозит у валюті

З 30 вересня 2022 року українські банки можуть продавати валюту на суму до 100 тисяч гривень щомісяця — за умови, що ви покладете кошти на депозит щонайменше на три місяці без дострокового зняття. Незважаючи на жорсткі обмеження, такий спосіб заощадження сподобався українцям, які за три місяці розмістили $150 мільйонів на валютних депозитах.

По-перше, це можливість придбати долари або євро за нижчим, офіційним курсом НБУ. По-друге, незважаючи на низькі відсоткові ставки, які рідко перевищують 0,30%, такий вклад здатний захистити гроші від девальвації гривні. Зростання курсу долара практично завжди спричиняє зростання цін, але це не турбуватиме тих, хто зберігає кошти у валюті.

Долари та євро у готівці

Такий тип заощаджень більше подобається тим, хто хоче отримати валюту просто зараз і завжди мати її під рукою. Й дійсно, запас доларів або євро вдома може здаватись непоганим балансом між захистом від інфляції та миттєвим доступом до коштів. 

Проте, валюта готівкою має й свої недоліки. По-перше, з огляду на те, що в країні йде війна, зберігати гроші просто вдома — справа небезпечна. По-друге, такі заощадження зовсім не працюють і не приносять прибутків. Це стосується і гривень «під подушкою» або на поточному рахунку в банку. Для них і створений третій спосіб зберігання коштів.

Депозит у гривні

Головною перевагою таких вкладів є їхня дохідність — до прикладу, в O.Bank 2.0 можна відкрити депозит з річною ставкою до 15%. Звичайно, якщо інфляція справді сягне позначки у 18%, гривневий депозит може й не захистити ваші кошти повністю, проте доступ до них буде набагато простішим, ніж до вкладу у валюті. 

Також варто згадати, що протягом дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його завершення Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує повернення депозитів у повному обсязі. До того ж, таким чином ваші кошти працюватимуть і підтримуватимуть українську економіку.

Відкривайте оптимальний депозит від 100 грн з терміном від 1 місяця та ставкою до 15% річних просто у додатку O.Bank 2.0. Також у додатку ви можете повноцінно керувати депозитними рахунками, поповнювати їх або знімати з них гроші. Дайте нове життя своїм заощадженням — завантажуйте O.Bank 2.0 в App Store або Google Play і проходьте реєстрацію через Дію за кілька хвилин

Зображення для Блогу
111