Як діють зловмисники під час війни – поради, щоб захистити себе

Як діють зловмисники під час війни – поради, щоб захистити себе
29.03.2022
/sites/default/files/2022-04/obank_blog-shahrai.jpg

Навіть у воєнний час шахраї намагаються ошукати громадян.
Вони вже адаптувалися до нових обставин та вигадують нові злочинні схеми.


Як шахраї діють під час війни?


1. Під виглядом евакуаційних перевезень громадян вони просять передплату на картку, однак зобов'язань з перевезення не виконують і просто зникають.


Звертаємо вашу увагу на те, що купувати квитки на потяги чи автобуси можна лише на офіційних онлайн-ресурсах. Якщо ж ви їдете приватними авто з незнайомими особами,  наполягайте на передплаті готівкою лише у момент відправлення, не перераховуйте кошти заздалегідь.



2️. Публікують неправдиві оголошення про здачу в оренду переселенцям квартири у безпечних регіонах і просять перерахувати кошти на картку, а після отримання коштів відключають номер.


Намагайтеся перевірити свої орендодавців кількома способами. Якщо у місті, де ви плануєте виняйти житло, у вас є знайомі, попросіть їх перевірити житло за адресою та навіть зконтактувати із орендодавцями.


Також спробуйте «забронювати» квартиру з обіцянкою переказати кошти найближчим часом, а потім зателефонуйте з цим самим проханням, але вже з іншого номера. Якщо орендодавець не згадає в розмові, що у нього є «бронь» на житло, ймовірність, що це шахраї, дуже велика.



3️. Створюють фейкові оголошення зі збору коштів на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії.


Відомі випадки, коли шахраї знаходять фото потерпілих людей в Інтернеті і збирають гроші на допомогу «постраждалим».



4️. Створюють шахрайські сайти, що схожі на сайти реальних благодійних фондів та обманом примушують переказувати кошти на підтримку Збройних сил України.


Через фішингові сайти зловмисники крадуть гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані. Такі сайти візуально схожі на сайти справжніх благодійних фондів, але відрізняються адресою. Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі за винятком одного чи кількох символів.Якщо ви отримали посилання на сайт благодійного фонду в месенджері, SMS чи на e-mail або побачили відповідне посилання в публікації в соціальних мережах не від офіційного джерела, не переходьте за посиланням. Краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.


Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні благодійні фонди та перевіряйте на їхніх офіційних інтернет-ресурсах наявність звітів про використання коштів.



Національний банк України відкрив спеціальні рахунки для збору коштів, тому ви можете:

  • Зробити швидкий переказ з картки на армію на рахунок
  • Переказати кошти на допомогу українцям, постраждалим від російської агресії


 

Зображення для Блогу
Захист від шахраїв